Ла Коруня измъкна точка при визитата си на Севиля (видео)

F.

Севиля не успя да се поздрави с успех над гостите от Депортиво Ла Коруня, като двата тима не се победиха, завършвайки наравно при резултат - 1:1 в среща от кръга на Ла Лига. Така домакините направиха грешна стъпка в борбата за местата в класирането, които дават право на участие в евротурнирите.

Андалусийците водеха с 1:0, но допуснаха късно изравняване. Точен в полза на домакините беше Висенте Ибора, разписал се след 21 минути игра. С асистенция при тази ситуация се отчете Йоренте.

9 минути преди края Риера оформи крайното 1:1. Играчите на Севиля така и не успя да си върне гола аванс, въпреки че се играха и около 6 минути продължение.

Севиля остава на последната позиция, даваща право на участие в Европа, а Депортиво е вече 12-и.