Реал обърна Барса, слабо съдийство опорочи Ел Класико (видео)

F.

Реал Мадрид обърна Барселона и постигна успех с 2:1 като гост в среща от 31-ия кръг на Ла Лига. Феновете на "Камп Ноу" показаха уважението си към покойния Йохан Кройф със специална хореография. Жерард Пике откри резултата в 56-ата минута. Пике изпревари Пепе и заби топката с глава за 1:0.

В 62-ата Марсело подаде към Тони Кроос, след чието центрирането топката рикошира в Жорди Алба и заблуди Пике, а Карим Бензема се възползва от ситуацията и реализира красив гол със задна ножица. В 81-ата минута Гарет Бейл реализира с глава, но съдията отсъди нарушение в атака срещу Алба, а положението остана много дискусионно. Минута по-късно Роналдо тресна напречната греда. В 83-ата Серхио Рамос беше изгонен с втори жълт картон след нарушение срещу Суарес.

Кристиано Роналдо направи обрата пълен в 85-ата минута. CR7 овладя на гърди и от малък ъгъл реализира за 1:2. Въпреки загубата Барса е убедителен лидер в Примера дивисион - с аванс от 6 точки пред Атлетико Мадрид и 7 пред Реал.