Атлетико си тръгна с трите точки от Валенсия

F.

Атлетико Мадрид записа победа с 3:1 при визитата си на Валенсия в мач от 28-я кръг на Ла Лига. Точни за успеха на тима на Диего Симеоне бяха Антоан Гризман, Фернандо Торес и Яник Ферейра-Караско. Денис Черишев се разписа за "прилепите".

При първото попадение Коке видя включилия се Грзиман и му подаде, а французинът, без да се бави нанесе точен удар - 1:0. Денис Черишев огорчи мадридчани в 28-ата минута, след асистенция на Пако Алкасер – 1:1.

В 72-ата минута гостите отново поведоха след едно центриране от корнер от ляво на вратата на "прилепите“. Тогава топката бе пратена към далечната греда, а Фернандо Торес засече за 2:1. Домакините останаха с човек по-малко десет минути преди края на редовното време, когато Адерлан получи втори жълт картон и напусна игра. Това си каза думата и пет минути след интригата приключи. Комбинация между Антоан Гризман и Яник Ферейра Караско завърши с попадение на последния за 3:1.

Така Атлетико е втори в класирането с 64 точки. Лидер в Барселона със 72. Валенсия е 11-и с 34.