Барса вкара само четири на Ейбар

F.

Барселона записа нова поредна победа в Ла Лига, след като се наложи с категоричното 4:0 при гостуването си на Ейбар в среща от 28-ия кръг на испанското първенство. Голямата звезда на каталунците Лионел Меси беше над всички на "Ипуруа", отличавайки се с два гола (42 и 75 - дузпа) и много силна игра.

Мунир Ел Хадади (8) и Луис Суарес (84) също записаха имената си сред голмайсторите. Първото попадение в мача бе факт, след като Меси намери Суарес в наказателното поле, уругваецът пусна успореден на голлинията пас към Мунир, който реализира на метър от празната врата - 0:1.

Малко преди края на първата част Лео финтира защитата на домакините и търкулна топката ниско по диагонала - 0:2. 15 минути преди края на редовното време аржентинската суперзвезда финтира Иван Рамис и в крайна сметка ръката на падналия защитник спря пътя на топката - дузпа. Лео бе точен от бялата точка - 0:3. Последният гол бе факт, след като Суарес се разписа със силен удар - 0:4.