Класика за Атлетико срещу Сосиедад

F.

Атлетико Мадрид записа класическа победа с 3:0 над Реал Сосиедад в среща от 27-ия кръг в Примера дивисион. Така "дюшекчиите" запазиха интригата за титлата като се доближиха на 5 точки зад лидера Барселона, който тепърва ще играе своя мач от кръга.

Автогол на Диего Рейес в 8-ата минута даде аванс на столичани. Саул центрира остро в наказателното поле, където Рейес заби топката във вратата си - 1:0. Веднага след почивката се стигна до втория гол. Защитниците на Сосиедад сгрешиха при изнасянето на топката и Лусиано Вието напредна в наказателното поле и асистира на Саул, който без проблем направи резултата 2:0.

Антоан Гризман от дузпа в 61-ата минута оформи успеха на домакините на "Висенте Калдерон". Атлетико Мадрид запазва второто си място в класирането с 61 точки, докато Реал Сосиедад остава на 9-ото място с 34 точки до момента.