Барса без проблеми срещу Хихон (видео)

F.

Барселона успя да увеличи преднината си пред столичните Атлетико и Реал, след като тази вечер каталунците извоюваха победа с 3:1 при гостуването на Спортинг Хихон в отложен мач от 16-ия кръг на Ла Лига.

Двубоят трябваше да се играе през декември, но това се случи чак тази вечер заради участието на "лос блаугранас" в Световното клубно първенство. С два гола се отчете Лионел Меси (25 и 31), а едно попадение добави Луис Суарес (67). Аржентинецът откри резултата с хубав удар от над 20 метра. За хихонци се разписа Карлос Кастро в 29-ата минута, изравнявайки резултата. Алекс Менендес центрира ниско и остро, а Кастро засече на втората греда - 1:1.

В 31-ата минута Суарес намери Меси, който прониза горната част на мрежата с удар изстрел с външен фалц, при който топката намери близкия ъгъл - 1:2. В 67-ата минута Луис Суарес също се разписа с вътрешен фалц и с помощта на гредата.