Прилепите счупиха каръка с победа над Еспаньол

Валенсия най-накрая стигна до победа в Примера дивисион. Тази вечер "прилепите" се наложиха с 2:1 при домакинството си на Еспаньол в среща от 24-ия кръг на Ла Лига. Воденият от Гари Невил тим бе в серия от 12 мача без успех, но тя най-после приключи.

Феновете на "Местайя" обаче отново бяха готови да си тръгнат ядосани, тъй като гостите поведоха в резултата. В 53-ата минута след едно центриране от корнер Оскар Дуарте се извиси и с глава прати топката в мрежата на Валенсия - 0:1.

Домакините все пак направиха пълен обрат и се поздравиха с успеха. Алваро Негредо в 71-ата изравни. Кансело проби в наказателното поле и намери Негредо, който малко случайно успя да прати кълбото в мрежата за 1:1. Денис Черишев също успя да се разпише, като стори това в 76-ата минута с плонж с глава - 2:1.

След днешната победа Валенсия събра актив от 28 точки, като се изкачи на 11-то място в класирането. Еспаньол вече 8 поредни мачa е без победа и е опасно близо до изпадащите на 17-ото място с 22 точки.