Севиля с единия крак на финал за Купата

F.

Севиля е почти си осигури финал за Купата на Испания. Тази вечер тимът на Унай Емери днес се поздрави с успех с 4:0 в първия мач срещу Селта от 1/2-финала на турнира. Домакините на "Рамон Санчес Писхуан" направиха много добър мач и за момент не оставиха съмнения за класата си, като можеха да спечелят и по-убедително, след като пропуснаха и дузпа.

Иначе Адил Рами откри резултата в 45-ата минута на срещата. Кевин Гамейро с два гола в 60-ата и 62-ата минута направи резултата класически и по този начин компенсира за пропуснатата по-рано дузпа. Крайното 4:0 оформи Михаел Крон-Дели в 87-ата минута на мача. Домакините на няколко пъти нацелиха греда и пропуснаха още добри положения. Така почти не остана интрига за реванша.