Реал писа шестица на Еспаньол

F.

Реал Мадрид записа разгромен успех с 6:0 над Еспаньол в среща от 22-ия кръг на Примера дивисион. "Белия балет" и за миг не остави съмнение за това кой е по-добрият отбор на терена. След само седем минути игра столичани откриха резултата, след като Карим Бензема бе точен, като трябва да се отчете асистенцията на Хамес Родригес.

Само 5 минути по-късно Кристиано Роналдо беше фаулиран в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Португалската звезда превърна дузпата в гол и удвои аванса на своя тим. Хамес направи резултата класически в 16-ата минута, преди Роналдо да вкара втория си гол в края на полувремето.

Останалите две попадения паднаха в края на мача. В 82-ата минута Роналдо оформи своя хеттрик, след асистенция на Хесе Родригес. В 87-ата минута Оскар Дуарте си отбеляза автогол, с което бе оформен и крайния резултат в тази среща.