Барса се справи с девет от Атлетико

F.

Барселона стигна до обрат с 2:1 при домакинството си на Атлетико Мадрид в двубой от 22-ия кръг на Примера дивисион. Трябва да се отбележи, че столичани бяха обезсърчени след два червени картона - на Филипе Луиш (44) и Диего Годин (65). Иначе Коке откри резултата в десетата минута след хубав удар от около 13 метра. Лионел Меси изравни в 30-ата минута след удар в близкия удар и асистенция на Неймар.

Даниел Алвеш с дълго подаване намери Суарес, уругваецът се справи с Хосе Хименес и от малък ъгъл промуши топката между краката на Облак - 2:1. В 44-ата минута Филипе Луиш посегна с бутоните към коляното на Меси и реферът го изгони. В 65-ата минута Диего Годин получи втори жълт картон след шпагат без топка в краката на Суарес.

С успеха каталунците дръпнаха с три точки на върха и имат мач по-малко от "червено-белите".