Съдът оправда TV 3 за видеото срещу Реал Мадрид
Градският съд на Мадрид се произнесе в полза на каталунския телевизионен канал TV 3 във връзка с видео, излъчено на 13 февруари 2013 година. Във въпросния материал се показва как играчи на Реал Мадрид преследват на терена нападателя на Барселона Лионел Меси, извършвайки поредица от груби нарушения срещу него. Паралелно с това се излъчваше и материал, в който хиени преследват своите жертви.
Реал подаде съдебен иск срещу телевизията, настоявайки за публично извинение и парично възмездие от страна на телевизията за нанесен морален ущърб. Според Реал Мадрид, на клуба е нанесен сериозен удар върху имиджа.
На първа инстанция съдът наказа телевизионния канал с глоба от 20 000 евро. Сега обаче санкцията бе отменена от мадридския съд, който прецени, че видеото е в рамките на позволеното.
- Хоселу за Алонсо: Изискванията в Реал са различни от тези в Байер
- Лапорта: Реал говори за Барса, за да прикрие недостатъците си
- Пламен Андреев: Мечтата ми е да играя срещу Реал Мадрид
- Мбапе е близо до изравняване на постижение на Роналдо
- Реал Мадрид получи два гола, но отстрани третодивизионен тим
- ПСЖ е длъжен да плати 100 млн. на Мбапе, а не 61 млн.
- Талант на Байерн е можел да премине в Реал Мадрид
- Испанските съдии: Изявленията на Перес са вредни
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]