Класическа Севиля се класира на полуфинал за Купата

F.

Севиля се класира за полуфиналите в Купата на Краля, след като спечели и срещата-реванш срещу втородивизионния Мирандес. Играчите на Унай Емери бяха по-убедителни в мача тази вечер и се наложиха над своя съперник с класическото 3:0. Така с общ резултат 5:0 те станаха поредния отбор, който се класира за тази фаза на турнира, след Барселона и Селта Виго.

Двубоят започна добре за Севиля и още в 9-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа. Висенте Ибора бе точен от бялата точка и даде аванс на своя тим. Гостите нанесоха втория си удар в 70-ата минута, когато Витоло намери добре Хуан Муньос и нападателят се разписа за 2:0. Точка на спора сложи Коке във втората минута на добавеното, когато с асистенция се отчете Гаел Какута.