Барса с труден успех над Малага

Барселона се наложи с 2:1 при визитата си на Малага в среща от 21-ия кръг на Ла Лига. На каталунците бяха необходими само две минути игра, за да открият резултата. Мунир Ел Хадади бе точен за своя тим, след като се разписа с удар почти от голлинията, завършвайки атака на Луис Суарес, който се отскубна в наказателното поле, промуши топката между краката на Карлос Камени и Мунир остана лесната част - да реализира първия си гол в Ла Лига.

Хуанппи изравни в 32-ата минута. Масчерано сбърка и това даде възможност за опасна контраатака, при която Хуанпи завърши с точен удар от 17 метра след хубава асистенция на Шарлиз - 1:1. И този мач на Барса нямаше как да завърши без Лео Меси да се разпише. Аржентинската звезда на Барса стори това в 52-ата минута, когато защитата на домакините позволи не се намеси добре, след центриране на Адриано Корея, при което Лео изпълни странична ножица и оформи крайния резултат.