Меси може да пропусне старта на Копа Америка заради дело
Испанският съд започна да гледа делото за укриване на данъци от страна на нападателя на Барселона Лионел Меси и неговия баща, като изслушването ще се проведе от 31 май до 3 юни. Това означава, че Меси може да пропусне стартовия двубой на националния отбор на Аржентина на Копа Америка, което принуди адвокатите на играча да помолят за пренасяне на изслушването за друга дата.
Както е известно, двамата аржентинци са обвинение в укриване на данъци на стойност 4.1 милиона евро в периода 2007-2009 година. В случай, че те бъдат признати за виновни, Меси и баща му могат да получат затвор до две години.
По-рано се съобщаваше, че Меси е заплатил 5 милиона евро като данъци за 2007-2009 година и още 10 милиона евро за периода 2010-2011, надявайки се, че делото срещу него ще бъде прекратено. Властите обаче отказаха да го направят и стартираха процеса.
- Флик предпочита да изчака с новия договор
- Барса е готова да подпише с Грийнууд
- Лапорта: Реал говори за Барса, за да прикрие недостатъците си
- Лева е готов да намали заплатата си, за да остане в Барса
- Бастони коментира слуховете за Барса
- УЕФА е можела да изключи Барса от ШЛ
- Флик: Харесвам борбения дух на отбора си
- Араухо се завръща след Коледа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]