Валдано: Назначаването на Зидан е авантюра
Бившият генерален директор на Реал Мадрид Хорхе Валдано коментира назначаването на Зинедин Зидан за старши-треньор на мадридския отбор.
"Не съм изненадан, защото имаше усещането, че Бенитес е пред уволнение. Според мен, всеки треньор след Анчелоти ще има проблеми, защото е трудно да отговориш на ситуацията в отбора. Бенитес имаше нужда от време, но Реал не дава такова, ако няма зрелищен футбол и отборът не печели. Жалко е, че не се дава възможност на треньора да завърши своята работа", заяви Валдано.
"Що се отнася до Зидан, неговото назначаване е авантюра, защото той никога не е тренирал на такова голямо ниво. В същото време авторитетът му сред играчите може да стана преимущество. Но като цяло, трябва да мине някакво време, за да се оцени назначаването му", каза още аржентинецът.
- Манчестър Сити готви удар по Реал Мадрид с оферта за Винисиус
- Венгер: Мбапе ще направи великолепно Световно първенство
- Моуриньо към Реал: Искам бойци, а не галактикос
- Гвардиол пред избор: нов договор със Сити или трансфер в Реал Мадрид
- Фулъм води преговори с бивш треньор на Реал Мадрид
- Реал Мадрид отложи представянето на Жозе Моуриньо
- Рафаел Надал: Флорентино Перес е най-великият президент в историята на Реал Мадрид
- Бенфика намери заместник на Моуриньо, привлече Марко Силва
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]