Барса громи и продължава напред за Купата

F.

Барселона записа категорична победа с 6:1 над тима от трета дивизия Вияновенсе в мач-реванш в турнира за Купата на Краля. Първата среща завърши при нулево равенство, но тази вечер каталунците разгромиха своя съперник на своя "Камп Ноу" и по този начин се класираха за осминафиналите в надпреварата.

Наставникът на Барса Луис Енрике даде почивка на звездното си трио – Лионел Меси, Неймар и Луис Суарес. Така юношата на Барса Сандро Рамирез блесна в двубоя с хеттрик. Друг талант от школата – Мунир Ел Хадади също направи силен мач и вкара два гола. Едно попадение добави и Даниел Алвеш, който бе точен още в 4-ата минута с удар от 27 метра. Голмайстор за гостите от Вияновенсе бе Фуанфран през първото полувреме.