Барса с важна победа преди Ел Класико (видео)

F.

Барселона записа класическа победа с 3:0 срещу гостуващия Виляреал в двубой от 11-ия кръг на Ла Лига. През първата част до гол така и не се стигна, но за сметка на това след почивката паднаха цели три. Неймар откри в 60-ата минута, като с основна заслуга за този гол бе  Серхио Бускетс, от когото тръгна тази атака. Луис Суарес удвои десет минути по-късно от дузпа, отсъдена, след като Мунир бе изпреварил Хауме Коста в наказателното поле и левият бек посече младия нападател.

В 85-ата Неймар оформи крайния резултат, след хубаво завъртане и неспасяем удар от въздуха. Така Барса влиза с победа в голямото дерби срещу Реал Мадрид, което ще се състои в следващия кръг - на 21-ви от 19:15 часа, българско време.