Валенсия с погром над Селта

F.

Валенсия разгроми Селта като гост с 5:1 в двубой от 11-ия кръг на испанската Ла Лига. "Прилепите" откриха резултата след само 13 минути игра с попадение на Пако Алкасер, който бе точен с удар от около 12 метра. Все пак домакините се върнаха в мача, след като Фернандес с глава изравни резултата в 24-ата минута.

В последната минута на първото полувреме Парехо успя да се разпише и даде нов аванс на Валенсия. След почивката Пако Алкасер заби трети гол за Валенсия. В 62-ата минута Яго Аспас нацели гредата на вратата на гостуващия тим.

Две минути по-късно Валенсия вкара четвърти гол и реши изхода на двубоя. Парехо получи пас от Пако Алкасер и акуратно се разписа за 4:1. Но това не бе всичко в този мач. В 79-ата минута Мустафи с глава засече пас на Парехо отдясно и оформи крайното 5:1.

Така "прилепите" заемат 6-ото място с 18 точки, а Селта остава на 3-ото място с 21 точки след едва второто си поражение в първенството.