Реал бие, а Роналдо чупи рекорди

Реал Мадрид победи Малмьо в двубой от Шампионската лига и вече има два успеха в Група А на турнира. В герой за "Кралски клуб" се превърна голямата звезда Кристиано Роналдо, който се разписа на два пъти за крайното 2:0.

Португалецът има сериозен повод да запомни тази среща, тъй като той отбеляза гол номер 500 в своята кариера. Освен това той задмина Раул по попадения с екипа на Реал в надпреварата – Кристиано вече има 67, докато испанецът има 66.

В 29-ата минута Иско пусна перфектно подаване към Роналдо и той хладнокръвно откри резултата със своя гол №500. След почивката и двата тима имаха положения, като тези на мадридчани бяха доста повече.

В 78-ата минута защитникът на домакините Йошимар Йотун фаулира резервата Лукас Васкес и получи втори жълт картон, оставяйки шведския тим с човек по-малко. Това до голяма степен помогна на Реал и испанският тим стигна до втори гол, също дело на Роналдо в 90-ата минута, след като засече пас на Лукас Васкес.