Барса обърна Атлетико, резервата Меси посвети гол на сина си

F.

Барселона записа успех с 2:1 при визитата си на Атлетико Мадрид в среща от 3-ия кръг на Ла Лига. Впечатление направи, че голямата звезда на каталунците Лео Меси бе оставен на резервната скамейка, но аржентинецът все пак се появи в игра след почивката (в 60-ата минута).

Иначе първата част завърши без голове, а всичко най-интересно след това. В 52-ата минута Торес откри резултата след грешка в защитата на каталунците. Гризман и Тиаго разиграха добре, а пасът на португалеца намери Ел Ниньо, който пропусна топката и я догони сам срещу Марк-Андре тер Стеген, а след това стреля прецизно в далечния ъгъл - 1:0.

Отговорът на гостите не закъсня и само три минути по-късно Неймар изравни с красив гол от пряк свободен удар. В 77-ата минута Суарес намери Меси и резервата в днешния мач не пропусна от добра позиция - 1:2. Лео посети гола на роденото си вчера второ дете. До края на мача Меси имаше още няколко положения, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.