Енрике: Предпочитам да минем без летни турнета
Старши треньорът на Барселона Луис Енрике обясни причините защо не харесва предсезонните турнета, а също така отхвърли появилите се информации, че Арда Туран може да бъде преотстъпен на друг отбор до 1 януари.
"Честно казано, предпочитам да се мине без това. Хубаво е да пътуваш по разни места, но има и не много приятни моменти. Например, нарушението на биоритъма заради полетите. Но клубът има задължения и съревнования , които са доста интересни. От друга страна, тези турнири могат да се провеждат и в Европа, но трябва да се примирим с това", заяви Енрике.
"Относно Туран, той няма да може да играе за нас до януари, но аз предпочитам Арда да се подготвя с нас. Изобщо не сме обсъждали евентуално преотстъпване на Арда Туран. Това не е на дневен ред", каза още специалистът.
- Интер постави цена от €60 млн за Бастони – Барселона вече действа
- Атлетико Мадрид – Барселона: Дерби с огромен заряд на „Метрополитано“
- Човекът, който продължава да променя футбола
- Флик: Срещу Атлетико трябва да сме много по-прецизни
- Лапорта: Флик заслужава нов договор, но ще решим след сезона
- Бастони все по-близо до Барселона
- Шейн Клуйверт поднови с Барселона до 2028 година
- Барса разгроми Реал Мадрид с 6:0 и е на полуфинал в ШЛ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]