Атлетико с рутинна победа над Елче

F.

Актуалният испански шампион Атлетико Мадрид победи Елче с класическото 3:0 на "Висенте Калдерон" в мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман за пореден път вкара два гола, а още един добави Раул Гарсия.

Бившият играч на Левски Гари Родригес беше титуляр за Елче, но така и не успя да помогне на отбора си да стигне поне до гол.

В 56-ата минута воле на Коке бе избито от вратаря, но Гризман бе не точното място, за да направи добавка с глава за 1:0 с 21-ия си гол за сезона. Домакините заиграха по-освободено и само след 8 минути удвоиха. Хунафран подаде на Раул Гарсия, който бе точен с нисък удар извън наказателното поле.

12 минути преди края Гризман засече ниско центриране на Саул за крайното 3:0. Атлетико Мадрид е трети в Примера със 72 точки, Елче пък е на 14-а позиция с 34 точки и е само на 6 пред опасната зона.