Барса с нова стъпка към титлата

F.

Барселона продължава да крачи уверенo към титлата в Примера дивисион след успех с 2:0 като гост на Еспаньол в градско дерби от 33-ия кръг на първенството. Трябва да се отбележи, че тимът на Луис Енрике игра с човек по-малко от 55-ата минута, след като червен картон си изкара Жорди Алба. Бранителят получи жълт картон за нарушение в нападение, след което реагира остро с изритана топка и репликира рефера, което доведе до втория жълт картон.

Иначе Барса успя да отбележи попаденията си преди почивката и така си реши мача в своя полза. Неймар откри резултата в 17-ата минута. Меси даде отличен далечен пас към Алба, а той центрира към Суарес, който пропусна за Неймар и бразилецът се разписа - 1:0. Лионел Меси (25) вкара второто попадение за каталунците с удар от малък ъгъл.

Победата временно даде аванс на "лос блаугранас" с пет точки пред Реал Мадрид преди утрешното тежко гостуване на кралския тим във Виго.