Севиля измъкна победата от Ла Коруня

F.

Севиля спечели с 4:3 при визитата си на Депортиво Ла Коруня в среща от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион. Домакините поведоха след близо половин час игра с гол на Ориол Риера, който оползотвори подаване на Иван Кавалейро. Радостта на него и съотборниците му бе кратка, след като Витоло изравни пет минути по-късно, след асистенция на Карлос Бака. Този резултат остана непроменен до края на първата част.

След почивката отново Витоло (52), след пас на Алейкс Видал и Кевин Гамейро (65-дузпа) направиха обрата пълен и дадоха комфортна преднина на андалусците – 1:3. Ориол Риера (72) вкара втори гол за галисийците, но в 83-ата минута Сидней си отбеляза автогол за 2:4. В добавеното време Лукас Перес върна още един гол за домакините, които обаче нямаха време за нещо повече и загубиха този мач. Малко преди това Гарсия получи червен картон в 89-ата минута.

С успеха си Севиля събра 49 точки остава на пето място във временното класиране. Депортиво е на 15-о място с 25 точки.