Барса обезсмисли реванша с Елче

F.

Отборът на Барселона разгроми Елче с 5:0 в първи осминафинален мач от турнира за купата на Испания. На своя "Ноу Камп" каталунците бяха с класи над своя съперник и логично се поздравиха с успех. Този път звездите Меси и Неймар стартираха като титуляри и това оказа влияние върху играта на терена.

Домакините откриха резултата в 35-та минута чрез Неймар. Малко по-късно Луис Суарес вкара много красив втори гол. В самия край на полувремето Неймар спечели дузпа, а Лео Меси не сбърка от бялата точка за класическото 3:0.

След почивката аржентинецът направи асистенция за четвъртото попадение, което бе дело на Жорди Алба, а пък Неймар оформи крайния резултат след силен удар в 59-ата минута. По този начин Барса обезсмисли реванша след седмица.