Билбао обезсмисли реванша срещу Селта

F.

Алетик Билбао крачи уверено към четвъртфиналите за купата на Краля на Испания, след като постигна победа с 4:2 при гостуването си на Селта Виго в първата среща между двата тима.

Баските поведоха в резултата още в 5-та минута, когато Адурис центрира от фаул в наказателното поле, където Микел Сан Хосе засече топката с глава и я изпрати във вратата на Бланко. В 11-та минута Алекс Лопес се разписа и върна интригата в мача, но само пет по-късно баските отново излязоха напред в резултата след гола на Адурис.

Селта отново изравни след попадение на Чарлес в 54-та минута, но малко по-късно Маркел Сусаета вкара за 3:2. Селта остана с човек по-малко на терена, след като Костас бе изгонен за втори жълт картон в 71-та минута. Атлетик получи правото да изпълни дузпа малко преди края на редовното време. От бялата точка Адурис бе точен.

Така баските взеха добър аванс преди реванша на стадион "Сан Мамес“.