Валенсия продължава напред за Купата след драма с осем гола срещу Валекано

F.

Валенсия ще продължи напред в турнира за Купата на краля, след като завърши наравно - 4:4 с гостуващия Райо Валекано в реванш от 1/16-финалите. Първият мач в мадридското предградие Вайекас бе завършил с победа за "прилепите“ - 2:1 и по този начин успя да се класира напред.

Двубоят днес започна с ранен гол на Пако Алкасер още в 8-ата минута. След това играчите на Райо реализираха бързи три гола. Хосабед в 20-ата Посуело в 23-ата и Перейра в 38-ата дадоха аванс в полза на гостуващия тим. В самото начало на втората част автогол на Морсиьо върна едно попадение за Валенсия, но Ембарба в 61-ата направи резултата 2:4.

Отново Пако Алкасер в 65-ата и Родриго в 71-ата минута доведоха резултата до крайното 4:4. В 82-ата минута се стигна до изгонването на Родриго от състава на Валенсия, но "прилепите“ устискаха благоприятния резултат.