Манджукич: Гуардиола ми попречи да стана голмайстор на Бундеслигата
Нападателят на Атлетико Мадрид и националния отбор на Хърватия Марио Манджукич разказа за взаимоотношенията си с наставника на бившия си тим Байерн Мюнхен Пеп Гуардиола. Както е известно, хърватинът изпадна в немилост след пристигането на Гаурдиола, а през това лято бе продаден на Атлетико за 22 млн. евро.
"Гуардиола ме разочарова, той просто не ме уважаваше. Не ми даде да играя във финала за Купата на Германия, заради него не успях да стана голмайстор на Бундеслигата, защото умишлено не ме пускаше в края на сезона. Ако просто ми бе казал, че не подхождам на схемата му на игра, това би било много по разбираемо", заяви Манджукич.
"Когато ту бе Хайнкес, всико бе много по-добре и това не е само мое мнение. Мисля, че не заслужавах такова отношение след като през два поредни сезони давах всичко от себе си за Байерн. Много се стараех да се адаптирам към стила му, но за това е нужно желание и за двете страни. Аз разбрах, че нямам бъдеще в Байер и се примирих с това", каза още нападателят.
- Аржентински герои донесоха победата на Атлетико срещу Хетафе
- Анонс на 28-ми кръг на Ла Лига – срещите в събота
- Атлетико е готов да продаде Хулиан Алварес, но не и на Барселона
- Доминик Соланке: Тотнъм може да обърне ситуацията
- Атлетико Мадрид влиза в нова ера – американски инвеститор става мажоритарен собственик
- Тудор обясни ранната смяна на вратаря Кински срещу Атлетико
- Гризман: Щастлив съм в Атлетико, не мисля за МЛС
- Хулиан Алварес не е сигурен за бъдещето си в Атлетико
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]