Атлетико Мадрид спечели още едно отличие
Испанският шампион Атлетико Мадрид спечели Купа "Еуроамерикана", която се проведе в САЩ. "Дюшекчиите" надделяха снощи след изпълнение на дузпи с 4:3 над местния Сан Хосе Ърткуейкс. В редовното време двата тима не успяха да си отбележат голове.
Трябва да се отбележи, че испанците играха без трима от основните си играчи. Това са Диего Годин, Марио Манджукич и Тиаго Мендеш. В 40-та минута бе най-интересното положение, когато мадридчани получиха право да изпълнят дузпа, но Раул Гарсия не беше точен и пропиля добър шанс за тима си в редовното време.
При 11-те метра, играчите на Атлетико показаха по-здрави нерви и победиха. "Дюшекчиите" продължават с турнето си в Северна Америка. Следващата им проверка е с мексиканския Америка и ще се проведе в родината на противника на мадридчани.
- Алварес не иска завръщане във Висшата лига, предпочита да остане в Атлетико
- Глен Джонсън: Хулиан Алварес е идеалният нападател за Челси
- Хулиан Алварес е разочарован от Атлетико
- Симеоне няма да спира Алварес, ако нападателят поиска трансфер
- Атлетико Мадрид опитва да привлече Марк Кукурея на по-ниска цена
- Атлетико набеляза Осимен като евентуален заместник на Алварес
- Феран Торес недоволен от слуховете за размяна с Хулиан Алварес
- Атлетико Мадрид проявява интерес към Тиджани Райндерс