Мартино: В Англия съдиите са по-свободни
Старши-треньорът на Барселона Херардо Мартино преди срещата-реванш от полуфиналите за Купата на Испания срещу Реал Сосиедад коментира изказването на наставника на Реал Мадрид Карло Анчелоти, че в Примера дивисион съдиите се намират под по-голям натиск, отколкото в другите страни.
"Не мога да не се съглася с Анчелоти. Около реферите винаги се създава специална атмосфера. Решенията им се обсъждат всяка седмица и нямам на представа, дали те имат възможност да избегнат всичко това, което се говори за тях. Не съм работил в други европейски първенства, но може би в Англия съдиите се чувстват по-свободни. Мисля, че не се отделя толкова голямо внимание на техните грешки, но тук решенията на реферите водят след себе си до много по-сериозни последствия", заяви Мартино.
- Барса е готова да подпише с Грийнууд
- Лапорта: Реал говори за Барса, за да прикрие недостатъците си
- Лева е готов да намали заплатата си, за да остане в Барса
- Бастони коментира слуховете за Барса
- УЕФА е можела да изключи Барса от ШЛ
- Флик: Харесвам борбения дух на отбора си
- Араухо се завръща след Коледа
- Испанските съдии: Изявленията на Перес са вредни
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]