Росел: Оставането ми в Барса може да причини страдания на моето семейство
Бившият президент на Барселона Сандро Росел коментира своето напускане на каталунския клуб. Както е известно, тази вечер на извънредно заседание на Борда на директорите на испанския шампион Росел подаде оставка от президентския пост и до 2016 година неговите задължения ще се изпълняват от Жозеп Бартомеу.
"През 2010 година, спечелвайки 61% от гласовете, в Барселона дойде екип, който ще управлява клуба до 2016 година. За тези четири години ние се наслаждавахме и страдахме от мястото си в Барселона, както цели поколения хора в продължение на години.
За последните четири години нашите успехи бяха резултат от победите на терена, а също така и резултат от преодоляване на различни политически моменти и външни фактори, а понякога и на произшествия вътре в клуба.
През този период спечелихме Шампионска лига, Световното клубно първенство, Купата на Испания, две първенства на Испания, Суперкупата на Европа и три Суперкупи на Испания, както и Купата на Каталуния. Философията на Барселона се е разпространила по целия свят и така ще бъде за в бъдеще.
Изпитваме гордост, знаейки, че най-добрите футболисти в света сега носят цветовете на Барселона.
През април трябва да бъде ратифициран въпросът със строителството на новия стадион.
Но през този сезон се наложи да преживеем тежки времена. Моето семейство и самият аз сме подложени под заплаха и различни атаки, което ме накара да си задам въпроса за това, че заемането ми на поста президент на Барселона може да постави под заплаха моето семейство и да му причини страдания.
През последните дни също така получих несправедливо и безразсъдно обвинение в незаконно присвояване, което доведе до възбуждане на съдебен процес против мен във Върховния съд в Испания.
От самото начало говорех, че трансферът на Неймар е коректен, а неговото привличане стана предмет на завист от страна на нашите съперници.
Не искам, несправедливите обвинения да повлияят на имиджа на Барселона, поради това смятам, че времето ми тук приключи. За мен бе огромна чест да бъда президент на Барселона. Моля членовете на клуба да подкрепят новия президент Жозеп Бартомеу", заяви Росел.
- Барса зарадва феновете за празниците с победа над Виляреал
- Станаха ясни защитниците, от които Барса се интересува най-много
- Барса променя позицията си за бъдещето на Рашфорд
- Барса се интересува от египетски талант
- Барса хвърли око на 15 -годишен нападател на Норич
- Флик: За всеки отбор двубоят срещу Барса е мачът на годината
- Барселона ще прекърши Виляреал
- Флик предпочита да изчака с новия договор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]