Барселона вкара само четири на Елче (видео)

F.

С минута мълчание в памет на починалия днес легендарен португалски футболист започна двубоят между Барселона и Елче. Каталунците се поздравиха с победа с 4:0 в този двубой. Резултатът бе открит в 8-ата минута, когато Жорди Алба подаде към Алексис, който успя да стигне до топката и да я изстреля в горния десен ъгъл за 1:0.

В 16-та минута авансът на домакините бе удвоен. Сеск Фабрегас намери отлично Педро, който преодоля вратаря Тоньо и вкара от малък ъгъл. В началото на втората част Шави пропиля дузпа, а малко по-късно Педро стреля в гредата.

Класическият резултат бе факт, след като Алексис получи перфектен пас от Иниеста и без проблеми вкара за 3:0. В 69-та минута чилиецът оформи своя хеттрик, както и крайното 4:0 след изпълнение на пряк свободен удар.