В Испания искат да забранят уличния футбол
Испания е изправена пред опасността футболът да изчезне от улиците на страната, съобщават източници на FUTBOL TV от пиренейската държава. Според получената информация, парламентът на страната започна разглеждане на закона за безопасност на гражданите, който има непосредствено отношение към тази и други популярни спортове.
В разработеното от правителство документ има пункт, който забранява практикуването на какъвто и да е спорт извън местата предназначени за това. Това се отнася и за футбола, който ще може да се играе само на стадионите и спортните площадки.
За нарушаването на забраната най-напред ще се предупреждават нарушителите, а след това ще се заплаща глоба от 1 000 евро. За децата отговорност ще носят техните родители.
Проектозаконът вече се сблъска с критики от страна на опозицията, както и от Съвета на Европа. Срещу него се надигна и общественото мнение в Испания, където е обичайна практика да се играе футбол в дворове и междублокови пространства.
- Реал Мадрид е готов да се раздели с Камавинга, Моуриньо не разчита на французина
- Реал Мадрид се отказва от Енцо Фернандес и Матеуш Фернандеш
- Барселона започва мащабна чистка в състава си
- Луис Суарес: Надявам се Ламин Ямал да достигне поне нивото на Меси
- Моуриньо: Искам играчите на Реал да отпаднат от Мондиала възможно най-рано
- Край на една ера: Дани Себайос напусна Реал Мадрид след девет години
- Кукурея прикани Енцо Фернандес да напусне Челси за Реал Мадрид
- Педри отваря вратата за трансфер на Хулиан Алварес в Барселона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]