Президентът на Севиля получи седем години затвор
Върховният съд на Мадрид съкрати наказанието на президента на Севиля Хосе Мария дел Нидо, признат по-рано за виновен в източване на средства на градската хазна в Марбеля. През 2011 година Дел Нидо бе осъден на седем и половина години затвор за извършване на престъплението в периода 1999 до 2003 година.
Днес присъдата бе намалена с шест месеца. Също така бе отклонено и питането на прокуратурата за увеличаване на присъдата на Дел Нидо с още две години за подправяне на документи.
56-годишният испанец предстои да влезе в затвора за седем години и ще напусне поста си президент на Севиля. До окончателното разглеждане на апелацията на Дел Нидо той ще остане на свобода и ще продължи да заема длъжността ръководител на клуба.
- Анонс на 27-ми кръг на Примера дивисион
- Бетис изпусна победата срещу Севиля в зрелищно дерби
- Севиля спечели по „хетафски“ срещу Хетафе
- Анонс на 25-ти кръг на Ла Лига – срещите в неделя и понеделник
- Анонс на 24-ти кръг на Ла Лига – срещите в неделя
- Севиля и Алавес не се победиха
- Анонс на 24-ти кръг на Ла Лига – срещите в събота
- Президентът на Севиля обясни защо е отхвърлил предложението на Рамос
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]