Реал се спаси в последните минути

Реал Мадрид постигна доста трудна победа с 3:2 като гост на Леванте в среща от осмия кръг на Ла Лига. Успехът за "белите" на "Сиутат де Валенсия" не дойде никак лесно, тъй като до 90-ата минута губеха с 2:1. Тимът на Карло Анчелоти все пак стигна до успеха с попадения на Алваро Мората (90) и Кристиано Роналдо (94).

В 57-ата Чуметра пусна извеждащ пас към Баба, който с красив удар матира Лопес - 1:0. Само четири минути по-късно резултатът беше изравнен след груба грешка ва "синьо-червената" защита при корнер. Това позволи на Рамос да вкара почти от голлинията  за 1:1. В 86-ата минута Наби Ел Зар се справи с отбраната и вратаря на столичани и вкара за 2:1.

Финалният щурм на гостите даде резултат на два пъти. Първо в 90-ата минута резервата Алваро Мората изравни за 2:2, а в последните секунди от добавеното време Кристианоо Роналдо с мощен диагонален изстрел вкара за крайното 2:3 и донесе победата за кралския клуб.

Реал си върна третото място с актив от 19 точки. Леванте остава на девета позиция с 10 пункта.