Севиля с втора победа в групите на ЛЕ (видео)

Севиля се наложи над Фрайбург с 2:0 и по този начин спечели втората си поредна победа в груповата фаза на турнира Лига Европа. В 62-ата минута Фалу Диане получи втори жълт картон и остави Фрайбург с човек по-малко, а домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Диего Пероти. В 90-ата минута Бака оформи крайния резултат.

В другия двубой от група H Либерец се наложи над Ещорил с резултат 2:1. Сурал откри в 15-ата минута за домакините. В 38-ата минута Бруни Мигел от тима на Ещорил получи червен картон, но въпреки това гостите успяха да изравнят в 35-ата минута чрез Леал. Радослав Ковац в 62-ата донесе успеха на домакините. В 83-ата минута Саки от Либерец получи червен картон, а до нов гол не се стигна.

Севиля води в класирането с 6 точки, а втора позиция заема тима на Либерец с 4 точки. Фрайбург е 3-и с 1 пункт, а Ещорил е на последното място без спечелена точка.