Албелда сложи край на кариерата си на футболист
Полузащитникът на Валенсия Давид Албелда взе решение да сложи край на кариерата си на футболист, съобщава AS. Както е известно, играчът напусна "Местая" след края на последния сезон, когато договорът му изтече, но тогава обяви, че не смята да приключва с футбола, а очаква предложения от задгранични клубове. Нито едно от предложенията обаче не заинтересува Давид.
Бившият капитан на Валенсия играе за клуба от 1996 година, два пъти е защитавал цветовете на Виляреал, където се подвизаваше под наем през 1996 и 1998 години. За 15 години кариера Албелда записа 481 мача и вкара 9 гола. Заедно с отбора си той е побеждавал в Купата и Суперкупата на УЕФА през 2004 година, а също така два пъти е ставал шампион на Испания през 2002 и 2004 година.
В състава на националния отбор на страната си Албелда проведе 51 мача. Той е участник на Мондиал 2002 и 2006, а също така и на Евро 2004.
- Валенсия победи Хетафе и се измъкна от опасната зона
- Валенсия и Елче не се победиха (видео)
- Селта не остави шансове на Валенсия (видео)
- Треньор на Валенсия загина в Индонезия
- Гризман герой за Атлетико срещу Валенсия
- Атлетико ще сломи Прилепите
- Валенсия и Севиля размениха по гол и по точка
- Футболисти и фенове на Валенсия подкрепиха Любо Пенев
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]