Селта се спаси, Майорка, Ла Коруня и Сарагоса изпадат

Селта се спаси в последния кръг на Примера дивисион. Тимът от Виго победи като домакин с 1:0 Еспаньол с гол на Начо Инса в 16-ата минута. Основният конкурент на Селта - Депортиво Ла Коруня загуби у дома от борещия се за Шампионска лига Реал Сосиедат с 0:1 и се завърна в Сегунда.

Сарагоса завърши на дъното в Ла Лига, след като загуби у дома от Атлетико Мадрид с 1:3. До 84-ата минута резултатът беше 0:0, но тогава Арда Туран откри за столичани, а 60 секунди преди края на редовното време нападателят на Сарагоса Елдер Пощига изравни. В добавеното време на срещата Диего Коста бе точен на два пъти и прати Сарагоса в Сегунда, дори и да бяха победили домакините щяха да изпаднат.

Майорка се наложи у дома с 4:2 Валядолид, но победата на Селта не позволи на тима от Балеарските острови да се спаси. Алфаро откри в 17-ата, а Буено в 30-ата изравни. В 43-ата минута Марти даде нов аванс на своя тим - 2:1, а Сантос в 58-ата направи резултата - 3:1. В 68-ата минута Маркез се разписа за 4:1, а крайното 4:2 оформи Омар в 72-та минута.

По този начин Селта се спаси с 37 точки и завърши на 17-о място. На 18-та позиция е Майорка с 36, Депортиво Ла Коруня завърши 19-ти с 35 точки, а Сарагоса е с 34 точки на дъното.