Валенсия остана без ШЛ, за разлика от Сосиедад

Валенсия няма да участва в Шампионската лига през следващия сезон. "Прилепите" имаха нужда от победа в Севиля, за да си гарантират 4-о място, но това така и не стана. Валенсия загуби с 3:4 на “Санчес Писхуан", a в същото време Реал Сосиедад победи Депортиво с 1:0 и завърши 4-и с 66 точки.

В 12-ата минута Евер Банега откри резултата, след като преодоля трима съперници и последва хубав удар - 0:1. С два гола на Алваро Негредо в последните минути преди почивката, домакините стигнаха до обрат. Севиля дори бяха с човек повече след червен картон на Жонас в 45-ата минута.

В 56-ата минута Роберто Солдадо вкара с глава за 2:2, но малко по-късно Негредо оформи хеттрика си, а веднага след това наниза и 4-о попадение. Втори гол успя да вкара Солдадо и по този начин оформи крайния резултат.

В Ла Коруня Гриезман донесе ценния успех на Сосиедад с гол в 22-ата минута. Гостите завършиха в намален състав, но удържаха триумфа и по този начин изпратираха галисийците в Сегунда.