Барса громи и завършва сезона със 100 точки

Барселона победи с 4:1 Малага в среща от последния кръг на Примера дивисион. Последен мач за каталунците изигра Ерик Абидал, който се появи в игра в 76-ата минута. Както стана ясно той не преподписа с тима и днес бе аплодиран бурно от фенове, съотборници и състезатели на съперника.

В 3-ата минута Иниеста комбинира с Педро Родригес, а крилото намери Давид Вийя, който вкара на празна врата - 1:0. В 14-ата минута Сеск Фабрегас направи двойно подаване с Андрес Иниеста и след това разстреля Вилфредо Кабайеро за 2:0. Две минути по-късно Монтоя се възползва от лошо изчистена топка и с удар от въздуха направи преднината на шампионите класическа.

В 52-ата минута Иниеста покачи на 4:0, а четири минути по-късно Педро Моралес оформи крайния резултат. Барса изравни рекорда от 100 точки за един сезон. През миналата година Реал Мадрид стигна до това постижение и счупи точков рекорд, но сега и каталунците могат да се похвалят с подобно постижение.