Атлетико се справи трудно с Еспаньол (видео)
Атлетико Мадрид се наложи с минималното 1:0 над Еспаньол в мач от 25-я кръг на Примера дивисион. По този начин „дюшекчиите“ продължават да изостават на 12 точки зад лидера Барселона. Единственото попадение бе факт в 36-ата минута. Тогава Ектор Морено фаулира Диего Коста в наказателното поле на Еспаньол и реферът посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Радамел Фалкао.
Срещата ще се запомни и с доста грубата игра от страна на играчи и от двата тима. Футболистите на терена доста често се спречкваха и за това получаваха официални предупреждения. В допълнителното време на първата част съдията изгони за втори жълт картон Габи и Атлетико Мадрид остана с 10 човека на терена.
Бившият български национал Мартин Петров се завърна на "Висенте Калдерон", където игра за Атлетико в периода от 2005-а до 2007-а година, но този път с екипа на Еспаньол. Крилото от Враца се появи в игра като смяна в 66-ата минута, но не успя да помогне на отбора си да стигне поне до частичен успех. Със спечелените три точки столичани вече има 56 и остава на втора позиция. Еспаньол е на тринадесето място с 31 пункта.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Атлетико победи Осасуна и продължава битката за третото място
- ПСЖ готви мегатрансфер за Хулиан Алварес
- Анонс на 36-ти кръг на Ла Лига - срещите във вторник
- Симеоне: Атлетико плати скъпо за пропуските срещу Селта
- Селта шокира Атлетико в Мадрид и запази надеждите си за Европа
- Атлетико е близо до трансфер на Жоао Гомеш от Уулвърхемптън
- Кметът на Мадрид: Атлетико игра срещу УЕФА, а не срещу Арсенал
- Рууни: Гьокереш върши цялата „мръсна работа“ за Арсенал
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]