Пике: Имаме сили за требъл
Защитникът на Барселона Жерар Пике заяви, че той и неговите съотборници имат сили да спечелят всички трофеи до края на сезона. Както е известно, каталунците са безапелационни лидери в класирането на Примера дивисион, а в Купата на Испания постигнаха удобен резултат в първата полуфинална среща в Мадрид срещу Реал. Барселона е смятан и за един от фаворитите в Шампионска лига и Пике е убеден, че е напълно реално неговият отбор да постигне требъл през този сезон.
„В състояние сме да спечелим всички три трофея до края на сезона. Достатъчно сме амбицирани и вярваме в нашите сили. Може да спечелим титлата, купата и Шампионската лига. Играем мач за мач и се чувстваме в отлична кондиция. Имаме преднина от 16 точки в Лигата и съм сигурен, че никой не е очаквал такова нещо в началото на сезона. Реал Мадрид има много силен отбор, но ние вече няма да позволим разликата да бъде заличена", заяви Пике.
- Флик облекчен: Ламин Ямал и Ерик Гарсия се завърнаха към тренировки
- Изненадващото решение на Барселона относно Алехандро Балде
- Шави Ернандес с послание часове преди финалния дебат между Лапорта и Фонт
- Фен на Барселона отиде на грешния „Сейнт Джеймсис Парк“ и се оказа на 550 км от Нюкасъл
- Атлетико е готов да продаде Хулиан Алварес, но не и на Барселона
- Ламин Ямал пропусна тренировка на Барселона, но се очаква да играе срещу Севиля
- Барнс: Много е тежко да изпуснеш победата в края
- Лапорта за Хулиан Алварес: Отличен играч, но не на всяка цена
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]