Севиля с труден успех над Валекано (видео)

Севиля победи Райо Валекано с 2:1 в среща от 22-я кръг на Примера дивисион. В добавеното време на първото полувреме домакините поведоха в резултата след като вратаря на Райо Валекано – Рубен напусна очертанията на наказателното поле, а Иван Ракитич с удар от далечно разстояние прехвърли стража за 1:0.

В 51-ата минута Алехандро Домингес бе точен за 1:1 от дузпа. Три минути по-късно Севиля отново излезе напред в резултата. Коке центрира по земя, успоредно на голлинията, а Алваро Негредо изпревари вратаря на гостите и прати топката в мрежата за 2:1.

В добавеното време Иван Ракитич получи втори жълт картон и остави домакините с човек по-малко. След успеха домакините заемат 11-о място с 29 точки, докато Райо Валекано е на 6-а позиция с 34 пункта.