Валенсия с труден успех срещу Гранада (видео)

Валенсия победи като гост Гранада с 2:1 в мач от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион. В 34-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Микел Рико получи втори жълт и съответно червен картон. Въпреки числения си превес "прилепите" допуснаха гол в началото на второто полувреме. В 50-ата минута Браян Ангуло бе точен за 1:0, но само десет минути по-късно гостите успяха да възстановят равенството, след като Жонас получи добър пас от Пиати и реализира за 1:1.

Така се стигна до 82-ата минута, когато Роберто Солдадо асистира на Пабло Пиати, който направи обрата пълен и донесе успеха на своя тим - 1:2. В последните секунди на срещата гостите удариха и греда чрез Солдадо и по този начин резултатът се запази. Валенсия вече има 27 точки и се изкачва на седмата позиция във временното класиране, а Гранада остава на 15-о място с 16 пункта.