Барса обърна Атлетико Мадрид, Меси с два гола

Барселона се наложи над Атлетико Мадрид с 4:1 в дербито от 16-я кръг на испанската Примера Дивисион. На своя "Ноу Камп" каталунците изоставаха в резултата, но въпреки това успяха да осъществят впечатляващ обрат. Звездата на "дюшекчиите" Радамел Фалако откри резултата след половин час игра. Колумбиецът подмина на скорост Бускетс и излезе сам срещу Валдес, след което технично копна над вратаря в мрежата - 0:1.

Адриано успя да изравни малко след това след феноменален удар под гредата - 1:1. Точно преди почивката Серхио Бускетс вкара за пълния обрат - 2:1. След почивката Лео Меси реализира трети гол в 57-ата минута и това сложи точка на спора. Три минути преди края аржентинецът наказа грешка на защитник на гостите и вкара четвърти гол за Барса.

Барселона се откъсна на върха на класирането с 9 точки пред втория Атлетико Мадрид и 13 пред Реал Мадрид. Меси увеличи серията си на 90 гола за годината.