Еспаньол измъкна равенство от Реал насред Сантяго Бернабеу

Реал Мадрид не успя да победи Еспаньол, като двата отбора завършиха наравно - 2:2 в среща от 16-ия кръг на Ла Лига. В 27-ата Модрич нацели гредата с много хубав изстрел от близо 20 метра. Четири минути по-късно "бяло-сините" успяха да открият резултата. Серхио Гарсия с много хубав диагонален удар не остави шансове на Икер Касийяс - 0:1. Последва пропуск на Роналдо, но португалецът се реваншира малко преди края на полувремето, като вкара изравнителното попадение - 1:1.

В 48-ата CR7 изведе технично своя сънародник Фабио Коентрао, който насочи покрай вратаря и за първи път даде аванс на своя тим в срещата - 2:1. Последваха пропуски на Арбелоа, Ди Мария, Роналдо, Йозил и Мората. Гостите също имаха своите положения, но Хуан Албин и Жоан Капдевила нямаха късмет при завършващия удар.

Все пак каталунците стигнаха до изравнително попадение две минути преди края на мача. След центриране от корнер последва разбъркване в наказателното поле на Реал, а Хуан Албин бе най-съобразителен и прати топката за втори път във вратата на столичани за крайното 2:2.

Така ако Барселона победи в дербито с Атлетико Мадрид, преднината им начело в класирането ще стане 13 точки. Реал Мадрид вече има 33 в актива си и остава на третата позиция във временното класиране, докато Еспаньол е в зоната на изпадащите, заемайки предпоследното 19-о място с 12 пункта.