Рекордът на Меси под въпрос?
Испанските журналисти смятат, че рекордът на легендарния немски нападател Герд Мюлер, който през уикенда беше подобрен от звездата на Барселона Лионел Меси, е подобрен много по-рано от бившия старши-треньор на националния отбор на Замбия Годфри Читалу.
Аржентинецът отбеляза 86 гола в текущата календарна година, надминавайки постижението на великия германец, който през 1972 година се отчете 85 пъти.
Според испанската преса обаче, бившият нападател на Замбия и местния Кабве Уориърс Годфри Читалу е вкарал 107 гола в същата 1972 година. По-късно Годфри става старши-треньор на националния отбор на африканската страна и през 1993 година загива в самолетна катастрофа заедно с останалите членове на тима.
Тази история получи голям отзвук сред испанските колеги, но много от тях я възприемат със скептицизъм, тъй като по онова време в африканската страна статистиката се е отчитала лошо, освен това постижението на Читалу не е отбелязано в документите на ФИФА.
- Барселона търси нов №9
- Роналдиньо: 90 минути са твърде много, не обичам да гледам футбол
- Кейн: Не съм чувал нищо за Барселона, щастлив съм в Байерн
- Лапорта: Не можехме да си позволим нов договор на Меси
- Барса с позиция по обвиненията във финансови нарушения
- Меси избра клуб след Интер Маями
- Барса се завърна на върха след погром над Леванте
- Марк Касадо може да получи оферта от Саудитска Арабия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
А кое е по-силно и по-слабо първенство... всеки има право на мнение.
Човек защо така обичаш да се заяждаш. Хубаво, гледай си Английското първенство, където играят предимно чужденци и тук-таме английски момчета... А аз мога да ти кажа че в момента отборите от Премиършип са много по слаби от отборите в Ла Лига като цяло ! Видя се какво направи Билбао миналата година с Ман Юнайтед и какво се случи с Челси за суперкупата на Европа