Еспаньол и Севиля не излъчиха победител

Еспаньол и Севиля не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Гостите успяха да си спечелят точка благодарение на гол в последната минута, и въпреки че играха с 10 души цяло полувреме.

Домакините откриха резултата в 13-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа, която бе превърната в гол от Жоан Верду - 1:0. 11 минути по-късно зрителите видяха още една дузпа, но този път в наказателното поле на Еспаньол. Иван Ракитич бе точен от бялата точка и по този начин възстанови равенството  -1:1.

Пет минути преди края на първата част Хосе Антонио Рейес бе изгонен заради втори жълт картон и Севиля доигра срещата с човек по-малко. В 60-ата минута Шимао засече с глава центриране от корнер на Уакасо и даде нов аванс на своя тим - 2:1. В последната 90-ата минута Алваро Негредо с глава прати топката в мрежата на домакините за крайното 2:2. След този мач Еспаньол заема 17-о място с 13 точки, а Севиля е 11-и с 18 точки.