Барса продължава да мачка, Меси вкара само два на Сарагоса (видео)

Барселона победи без особени проблеми с 3:1 Сарагоса на своя "Камп Ноу" в среща от 12-ия кръг на Ла Лига. Лионел Меси вкара два от головете в мача и по този начин вече има 78 попадения от началото на годината и 17 през настоящия сезон в Примера.

В 16-ата минута Меси направи двойно подаване с Жорди Алба и стреля, пращайки топката в мрежата - 1:0. В 23-ата минута топката не бе изчистена добре и попадна в Монтаньес, който със силен удар направи - 1:1. Пет минути по-късно Меси навърза защитата на съперника и върна към Сонг, който бе непокрит и от точката на дузпата не сгреши - 2:1.

През второто полувреме играчите на Барселона стигнаха до още едно попадение. В 60-ата минута Меси с удар от границата на наказателното поле направи резултата 3:1 за своя тим. В 80-ата минута Андрес Иниеста удари напречната греда.

С успеха Барса вече има актив от 34 точки на върха на класирането. Сарагоса пък остава с 15 точки на 11-ата позиция.