Реал измъкна победата от Леванте

Реал Мадрид постигна доста трудна победа с 2:1 като гост на Леванте в среща от 11-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят вървеше към равенство - 1:1, но пет минути преди края Алваро Мората се разписа във вратата на Леванте, след пас на Алонсо, и по този начин донесе важни три точки за "Белия балет". Преди това - в 21-ата минута Кристиано Роналдо откри резултата в полза на столичани.

В 57-ата Реал бе близо до втори гол, но Пепе нацели напречната греда. Три минути по-късно същото стори и Серхио Рамос. Вместо това домакините стигнаха до изравнителен гол в 62-ата минута, а негов автор бе Анхел. С асистенция в този случай се отчете Обафеми Мартинс. В крайа сметка Реал добави нови три точки в актива си.